Dünyanın en büyük ve en çeşitli alanlarda analiz hizmetleri sağlayıcılarından biri olan ALS,  doğru ve zamanında hizmet sağlamak için dünya genelinde stratejik noktalarda hizmet noktaları oluşturmuştur. ALS, 55 ülkede ve altı kıtada, 350 den fazla lokasyondaki laboratuvar ve servis noktaları ile operasyonlarına devam etmektedir. ALS Bünyesinde, müşteri ihtiyaçlarına uyumlu özel iş çözümleri sunmak için tüm global lokasyonlarda uzman ekipleri bulunmaktadır. Önemli  merkezi laboratuvarlar Avustralya, Asya, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da bulunmaktadır.
 
Firmamızın kökleri 1863 yılında Peter Morrison Campbell'ın Queensland, Avustralya'da kurduğu bir sabun üretim firmasına dayanmaktadır. 1952 yılında Avustralya Borsasına açıldıktan sonra, şirketin modern çağı 1981 yılında  Avustralya Laboratuvar Hizmetleri Pty Ltd şirketinin satın alımı başlamış ve 13.000 personeli aşan istihdamı ile saygın bir uluslararası test, muayene ve belgelendirme şirketine dönüşmüştür.
 
Büyüklüğümüzden bağımsız olarak, yaptığımız her işte gösterdiğimiz benzersiz bakış açısını korumak, endüstriyi doğru bir şekilde anlamamıza imkan verirken, global operasyonlarımızda güçlü bağlar oluşturmak için her zaman yenilikleri ve girişimci ruhu teşvik etmekteyiz. 
 
ALS Limited firmasının (eski adı Campbell Brothers) günümüzde varlık gösterdiği en büyük alan uluslararası analiz hizmetleri işidir. ALS Faaliyet gösterdiği analiz hizmetlerini, daha nitelikli hizmet sunabilmek adına dört ana bölüme ayırmıştır:  Mineraller (Jeokimya, Metalurji, Maden Sitesi ve Denetim); Yaşam Bilimleri (Çevre, Gıda ve İlaç, Hayvan Sağlığı ve Elektronik); Enerji (Kömür ve Petrol & Gaz); ve Endüstriyel (Varlık Bakım ve Triboloji). ALS bu dört bölüm altında müşterilerine rakipsiz ve geniş bir hizmet yelpazesinde sunmaktadır. 
 
ALS, kalite ve bütünlüğün küresel bir ölçütüdür ve itibarımız kalite, müşteri hizmetleri, yenilik ve teknik mükemmellik üzerine inşa edilmiştir. Sistemleştirme ve standardizasyon bağlılığımız çalışanlarımızın önemli olan konulara odaklanmasını sağlar.
ALS olarak başarıyı müşterilerimizin memnuniyeti ile ölçeriz. ALS, müşterilerimizin zamanında, doğru ve bilinçli kararlar verebilmesini sağlayacak seviyede güvenilir hizmeti sunmaya kendini adamıştır. Firmamız ile birlikte sistemlerimiz de büyüyüp gelişmektedir; bu durum ise ALS ile çalışılmasını müşterilerimiz açısından daha kolay hale getirerek bilgi ve raporların paylaşılmasında müşteri beklentilerini karşılanmasını ve hatta aşılmasını sağlamaktadır. 
 
13.000'den fazla ve halen büyüyen bir işgücü, şirketin her çalışana sunmak için çaba gösterdiği istisnai çalışma ortamı, gelişim fırsatları ve kariyer olanaklarının ALS bünyesinde  verimli bir şekilde sağlandığının kanıtıdır. Genel stratejisimizin en kritik noktası ise her çalışanın kendisini global ALS ailesinin değerli bir parçası hissetmesini güvence altına almak için sıradışı insanlar istihdam etmek ve geleceklerine yatırım yapmak için yoğun çalışmak ile birlikte çalışma hayatı boyunca şirket değerleri doğrultusunda olumlu bir ahlaki turumu aşılamaktır. Bu olumlu çalışma ortamı ve her ALS deneyimi yaşayanın hissetmesini istediğimiz sıradışı hizmet ALS üzerinden çalıştığımız müşterilere de geçmektedir.
"ALS'de kendimizi çalışanlarımızın, çevremizin ve içinde faaliyet gösterdiğimiz toplulukların sağlığı ve güvenliğine adarız; bu yaklaşım hem müşterilerimiz ile uzun süreli ilişkiler kurmamıza, hem de çalıştığımız ve yaşadığımız bölgeye pozitif katılarda bulunmamıza olanak sağlar.
Değerlerimiz basittir ve başarımız temellerini oluşturan bu değerleri günlük yaşantımız ile birleştiririz.
Dürüstlük ve Bütünlük
Müşteri Beklentilerini Aşmak
Yeteneklerine İnanmak
Çok Çalışma ve Sürekli Gelişim
Daha İyisini Yapmak
Başarıyı Kutlamak
Önce Güvenlik
Yani ALS'nin farkı nedir? Çok basit: GÜVENİLİRLİK - KALİTE - LİDERLİK - GÜVEN.
Kazanan bir takım ile çalıştığınızı bilmenizin güvencesi. Hepimiz aynı amaç doğrultusunda çalışıyoruz - bizim ekibimiz, sizin ekibiniz."